Aktivity

Čtvrťáčci odstartovali cestu za řidičským průkazem

30.9. nebyl pouze posledním zářijovým dnem. Stal se také dnem, kdy se žáci čtvrté třídy vydali na cestu, na jejímž konci je čeká získávání řidičských průkazů.Ráno jsme nasedli do vlaku s cílovou stanicí Litovel a bylo odstartováno. Dopravní hřiště bylo naplánováno na čtvrt na jedenáct a proto jsme využili nabídky litovelského muzea. Tady je již několik dní ke shlédnutí velice zajímavá výstava kriminalistiky. Stali jsme se rázem kriminalisty, kteří pátrají po vrahovi mladé ženy. Případ jsme úspěšně vyřešili a vraha na základě důkazů dopadli. Celá výstava se nám velice líbila a  všichni jsme si ji užili.

Rádi bychom poděkovali všem pracovníkům muzea v Litovli za čas, který nám věnovali a za poutavé vyprávění.

Posilněni dobrou svačinkou od maminky jsme otvírali branku dopravního hřiště, kde jsme si vyslechli nejen to, jaká je povinná výbava kola, základní dopravní značky nebo kam cyklista v žádném případě nesmí jet, ale také základy zdravovědy a první pomoci. Jako třešnička na dopravním dortu byla praktická  jízda na kole, kde se ukázalo, jak dobře jsme výklad poslouchali.

Protože jsme vše zvládli na výbornou i přes chladnější počasí, odměna nás neminula. Sladkost z místní cukrárny na závěr a hurá zpět do Senice.

Strávili jsme spolu velice pěkný den a věřím, že ještě spousta dalších nás čeká.

 

Skip to content