Coca-Cola Cup

Po loňské, velice úspěšné reprezentaci naší školy ve fotbalovém turnaji základních škol Coca-Cola Cup, se naše škola přihlásila i tentokrát. Řada předešlých hráčů si již zvyká na nových středních školách a tak bylo nutné omladit náš reprezentační tým. Obavy však nebyly na místě, nový žáci zapadli do týmu skvěle!

Kvalifikační říjnové kolo proběhlo v Nákle, kde jsme se utkali se základními školami z Mohelnice, Luké a samozřejmě z Nákla. Do Nákla jsme přijížděli se zdravým sebevědomím a touhou postoupit do dalšího kola. Již první zápasy však ukázaly velkou vyrovnanost mužstev, kdy budou o postupujícím rozhodovat maličkosti a trocha toho pověstného sportovního štěstí.

Po dvou odehraných zápasech měly všechny týmy 4 body, postup do dalšího kola byl pro všechny otevřený. Náš poslední zápas se ZŠ Vodní z Mohelnice skončil spravedlivou remízou 1:1 a všichni netrpělivě čekali, jak skončí druhý zápas. V případě remízy bychom za určitých okolností stále měli šanci na postup. Následné utkání ZŠ Náklo a ZŠ Luká skončilo vítězně pro domácí tým, který se tak mohl radovat z postupu do dalšího kola!

Daleko důležitější než postup či medaile je snaha ze sebe vydat maximum. Pokud člověk odchází poražen a ví, že ze sebe vydal úplně všechno, je hoden stejné úcty jako vítěz. I když naše družstvo na prvním místě neskončilo, úctu a respekt si svým přístupem zaslouží!

Školu na turnaji reprezentovali:

Dolák Jiří, Látal Tomáš, Mikulka Radovan, Navrátil Josef, Král Matyas, Grézl Tomáš, Lakomý Jan, Coufal Pavel, Růžička Ondřej, Dvorský Daniel, Řezník Filip, Coufal Michal, Elsner Jan, Navrátil Dominik