Aktivity

Celé Česko čte dětem

„Je dokázáno, že když dítěti pravidelně čteme, rozvíjíme tak jeho znalosti, představivost, rozšiřujeme slovní zásobu, vybavíme ho emočním nábojem, který mu dává nezaměnitelná, silná vazba s rodičem. Dáváme mu také pocit bezpečí a rituál, který je pevným záchytným bodem. Tady se neříká „jdi a čti si“, ale „pojď, budu ti číst“. Hlavní motto zní: „Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!““ Tak je v médiích prezentován celorepublikový projekt Celé Česko čte dětem. I naše škola se pravidelně zapojuje do tohoto užitečného počinu. V letošním školním roce proběhlo v týdnu od 3. 6. do 7. 6. již tradiční čtení pohádek vybraných žáků základní školy dětem v mateřské škole, zážitkové čtení do školního rozhlasu a velmi zajímavou aktivitou byla beseda s paní spisovatelkou Ivonou Březinovou.

P1040221P1040218

Skip to content