Aktivity,  Nezařazené

Bezpečně do školy

Pátek 8. září se stal pro žáky 1. až 5 třídy prvním projektovým dnem. Ráno se žáci pomocí barevných lístečků rozdělili na skupiny, které se budou potkávat celý rok při projektových dnech. Každá skupina měla za úkol poskládat z lístečků jedno písmeno, z nichž dostali název celoročního projektu „Naše kořeny“.

Po velké přestávce jsme ve skupinkách zůstali, protože nás čekal projekt Bezpečně do školy. Nachystáno bylo 10 stanovišť, které se týkaly dopravní výchovy.  Na stanovištích si zopakovali dopravní značky, vybavenost kola, důležitá telefonní čísla, mimořádné události, chování na chodníku nebo co sbalit do evakuačního zavadla. Taky se museli dostat podle pokynů z místa na místo, řešit dopravní situace, vyzkoušeli si základy zdravovědy a připomenuli si chování v dopravních prostředcích a na zastávce.

Jak jsme si užili den se můžete podívat do fotogalerie.

Skip to content