Aktivity

A on tam stál … aneb Den stromů na malé škole

Pondělní ráno dne 14. 10. vítalo všechny děti z malé školy v Senici k dalšímu slavnostnímu dni. Tentokrát jsme slavili Den stromů. Po úvodní písničce od pana Svěráka a Uhlíře Stromy a dopisu od kamaráda Stromovouse – našeho starého jírovce maďala, který je prosil o pomoc, se děti v osvědčených skupinkách vrhly do práce. Po vyhledání indícií a určení stromu se vydali všichni do našeho parčíku za školou, aby si od svých stromů vyprosili jejich dary – listy, plody. Každá skupinka měla vytvořit portrét stromu, pětilístek, napsat příběh stromu, případně básničku, formou koláže zpracovat svůj strom a připravit si prezentaci příběhu pro své kamarády a pro rodiče a hosty na pátek 18. 10., kdy se bude slavnostně otevírat školní dvůr a kdy ukončíme projekt Odhalujeme tajemství přírody.

IMG_9314_postcard             IMG_9351_postcard      IMG_9335_postcard

Skip to content