Guy Fawkes ve 4. třídě

Who was Guy Fawkes? Kdy a kde žil?

Pokud to náhodou nevíte, žáci čtvrté třídy Vám to rádi upřesní. Celý den 5.11. si totiž připomínali jeden z mnoha svátků slavených v Anglií a to Bonfire Night – Noc ohňů, ohňostrojů a také grilování.

V češtině a v angličtině děti zjistily, že Guy byl anglický voják, který chtěl na začátku 17.století vyhodit parlament i s králem či královnou do povětří. Naštěstí byla jeho zrada odhalena a na počest záchrany tehdejšího anglického krále i parlamentu se právě 5.listopadu zapalují ohně těch nejrůznějších velikostí, pořádají velkolepé ohňostroje a celá noc patří oslavám s ohněm.

V matematice se žáci snažili v různých typech slovních úloh spočítat a porovnat počty ohňů i jiných anglicky mluvících zemích.

V dnešní době Guye Fawkese symbolizuje také typická maska, kterou si děti v rámci výtvarné výchovy samy vyrobily.

Celý den se všem velmi líbil a i když si čtvrťáčci oheň ve třídě zapálit nemohli, odcházeli domů nejen s papírovou maskou, ale i se spoustou nových a zajímavých informací.