Aktivity

Už víme, jak si správně čistit zuby

Vybrat si správný zubní kartáček a umět si opravdu na jedničku vyčistit zuby není vůbec jednoduché. Žáci čtvrté třídy díky návštěvě studentů z vysoké školy už jsou moudřejší. Během hodinové besedy se dozvěděli spoustu důležitých věcí o ústní hygieně. Po shlédnutí pohádky O bacilu Emilovi a prezentace s teorií o zubech a možných nástrahách nedostatečné či špatné hygieny svých úst mohli přejít i k praxi. Pod odborným dohledem si vyzkoušeli krouživé pohyby kartáčků po zoubcích i správný směr  a sklon štětiček kartáčku. Poctivé vyčištění všech zákoutí malých i větších zoubků ukázala kouzelná fialová vodička, která zabarvila každé nevyčištěné místo. Naštěstí byli čtvrťáčci pozornými a vzornými žáky, takže z besedy všichni odcházeli s krásně bílými zoubky, které svítily i na závěrečné společné fotografii.

Zajímavé, poučné a pro život tak důležité povídání se všem moc líbilo. Oběma novým kamarádům z vysoké školy velmi děkujeme.

Skip to content