Čtvrťáčci jako noví učitelé druháčků

Ve středu 28.3. se na pár hodin všichni čtvrťáčci stali paní učitelky a páni učitelé. Nebyli to ale jen tak obyčejní pedagogové. Na počest narození J.A.Komenského se rozhodli vzdělávat své kamarády z druhé třídy  netradičním učivem.

Den učitelů ve 4. třídě

Ve středu 28.3. naši třídu navštívily dvě slečny  z deváté třídy. Na jednu hodinu se z nich staly paní učitelky, které nás v rámci oslavy Dne učitelů učily češtinu.

Novinářský kalamář 2018

Ve čtvrtek 16. 4. se naše smíšené družstvo chlapců a dívek z 5. -7. třídy  zúčastnilo regionálního kola házenkářského turnaje Novinářský kalamář v Olomouci. Ve třech zápasech bojovali proti družstvu Základní školy z Přerova a proti házenkářům z Olomouce – ZŠ Holečkova a ZŠ Nedvědova.

• Aktuálně

DUBEN

plácán7í

30. 4. – Den Země na 1. i 2. stupni (celoškolní projekt)

27. 4. – keramické dílny pro rodiče (glazování – od 17.oo hod.)

25.4. – Battlefield Olomouc /9. třída/

25. 4. – Používám mozek – vzdělávací program

23. 4.–  26. 4. – jarní sběr papíru

23. 4. – okresní kolo biologické olympiády kategorie C (2 žákyně)

20.4. – účast žáků 8. třídy na soutěži English Expert! /pořádá ZŠ Těšetice/

18. 4. – obvodní kolo recitační soutěže ve Vilémově – 1. – 5. třída

18. 4. – exkurze žáků 8. třídy do firmy Panav, a. s.,  Senice n/H

17. 4. – Zdravá pětka /2.+6. třída/

16., 17., 19. 4. – konzultace žák – rodič – učitel – 1. – 4. třída dle rozpisu

16.-20. 4. – týden zdraví

13. 4. – keramické dílny pro rodiče (od 17.00 hod.)

12. 4. – KHS Olomouc – program jíme zdravě, pestře, hravě – 5. třída

12. 4. – okresní kolo biologické olympiády kategorie D (2 žákyně)

11. 4. – divadlo Olomouc /8.+9. třída/

6. 4. – Zápis do 1. třídy (dle rozpisu)

5. – 6. 4. – školní kolo soutěže Pythagoriáda – žáci 2. stupně

5. 4. – Informativní rodičovské schůzky (16.00 – 17.30 hod.)

4.-5. 4. – SCIO testování žáků /5. třída/

4. 4. – školní kolo recitace 1. – 4. třída

Michal Doležel vítězem soutěže Chemík

Dne 1.3. proběhlo v Prostějově na Švehlově střední škole polytechnické finálové kolo soutěže Chemík. Do tohoto finále se žáci propracovali po absolvování tří předchozích kol, kam své odpovědi zasílali prostřednictvím internetu. Je potěšitelné, že mezi osm nejlepších finalistů se dostali hned čtyři naši žáci.

Biologická olympiáda

V únoru proběhlo školní kolo Biologické olympiády, a to hned ve dvou kategoriích. Soutěže se zúčastnili vybraní žáci 6. až 9. třídy. Sčítaly se body získané v testu, v poznávání rostlin, hub a živočichů a také body získané v laboratorním úkolu.

Den poezie

Ve středu 21. 3. se uskutečnilo v Náměšti na Hané oblastní kolo recitační soutěže s názvem Den poezie. Zúčastnilo se ho celkem 57 žáků z okolních základních škol. Tedy z Náměště na Hané jako pořádající organizace, dále z Nákla, Těšetic, Loučan a Senice na Hané.

Velikonoce na zámku v Náměšti

„Hody, hody, doprovody, dejte vejce malovaný …“

Velikonoce na zámku v Náměštije název tradičního programu, kterého jsme se my, žáci z malé školy v Senici na Hané, v pondělí 19. března 2018, zúčastnili.