Aktivity

Prvňáci a třeťáci vítali jaro

Jaro! Je to v suchu,
zima už nemůže,
stoupá teplota vzduchu
a míza do růže.
Povídám: jaro! Je to v suchu,
vichry už nedujou,
nahlas nebo v duchu
lidi se radujou.

S touto písničkou třeťáci společně s prvňáčky připomenuli začátek jara ve středu 28.3. Při poslechu písničky si doplňovali žáci slova do textu, a. ti, kteří písničku již znali se připojili ke zpěvu pánů Uhlíře a Svěráka. Z textu písničky jsme se dozvěděli některé nové informace o jaru, které jsme si potom společně zopakovali. Na pracovním listu jsme poznávali a přiřazovali názvy jarních květin, povídali jsme si o významu některých pranostik, tvořili jsme rodiny zvířat a povídali si o významu a zvyklostech největšího jarního svátku – Velikonoc.  Na konci společně stráveného času děti společně vytvořily myšlenkovou mapu na téma JARO, kde využily z domova krásně a vzorně připravené obrázky.

Za dnešní společnou práci si  všichni prvňáčci a třeťáci zaslouží JARNÍ POCHVALU. 🙂

IMG_20180328_143439

Skip to content