Čtvrtá třída na dopravním hřišti

Ve středu 12.10. se letošní čtvrťáci  vypravili na dopravní hřiště v Litovli. A to nejenom tak, zkusit si zajezdit podle značek, ale hlavně dostat  první informace k možnosti získání Průkazu cyklisty.  Hned po příchodu na hřiště si  lektorky, paní Weberová a Čekelová, žáky rozdělily do dvou skupin. Jedna s nimi probírala pravidla silničního provozu, druhá jim vysvětlovala zásady první pomoci. Po skončení teoretické části, nasedli žáci na kola a hned si mohli prakticky vyzkoušet, co všechno už si osvojili. Po dopravní výchově  jsme  se vypravili do muzea prohlédnou si a hlavně osahat zajímavou výstavu Optické klamy. Co jsme zkusili? Míchání barev, vytvoření bílého světla, pohyblivé obrázky, možnost vidět se nekonečněkrát. Před návratem do Senice bylo ještě nutné vyřádit se na dětském hřišti. Dopoledne bylo suprové a teď už jenom držte všichni palce, ať  čtvťákům ty Průkazy výjdou.

( Vše na fotkách ve fotogalerii)

Strašidýlkový den s MŠ

„ČÁRY, MÁRY, SLUNÍČKO, VYKOUKNI JEN MALIČKO, ZADRŽ MRAKY, KAPKY DEŠTĚ,

SVIŤ NÁM ASPOŇ CHVILKU JEŠTĚ, ČÁRY, MÁRY, FUK, AŤ NEZMOKNE HOLKA ANI KLUK…“

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Předprázdninový den, úterý 25. října, byl ve znamení kouzel, čárů, lektvarů, strašidel a jiných čarodějných příšer.  V tento den se škola hemžila čarodějnicemi v roztodivných kloboucích, listovými skřítky, duchy, dýňáky, pavouky, hejkaly…  Byl STRAŠIDÝLKOVÝ DEN.

• Aktuálně

LISTOPAD

2. listopadu – exkurze žáků 9. třídy do Informačního a poradenského střediska ÚP v Olomouci

3. 11. – čtvrtletní klasifikační porada, schůzky SRPŠ

4. 11. – návštěva místní knihovny v Senici na Hané – 6. třída

4. 11. – návštěva představení v Moravském divadle v Olomouci – 1. – 5. třída

9. 11. – koncert Moravské filharmonie Olomouc (Dobro a zlo v hudbě) – 6. a 7. třída

10. 11. – vitamínový den na 1. stupni – Ovoce do škol

11. 11. – rodičovské plácání (keramická dílna pro dospělé od 18.00 hod.)

15. 11. – svatba v deváté třídě (projekt v rámci občanské výchovy)

16.11. – Hravá věda – zábavná fyzika pro žáky 2. stupně okořeněná zajímavými pokusy

22., 23., 24. 11. – konzultace žák – rodič – učitel – 1. třída

23. – 24. 11. – konzultace žák  – rodič – učitel – 3. třída

22. – 23. 11 – konzultace – 2. a 4. třída

23. 11. – dopravní výchova – 4. třída

24. listopadu – exkurze žáků 9. třídy na přehlídku středních škol Scholaris, Olomouc

25. 11. – přírodovědný program Planetárium Morava – všichni

30. listopadu – beseda žáků 6. třídy se starostou obce

plácání2

Seiferos

13.10. navštívili naši ZŠ pracovníci firmy Seiferos, která se zabývá chovem a ochranou dravců a sov. Zajímavým a zábavným výkladem si získali pozornost nejen žáků, ale i dospělých.

Den stromů v 1. třídě

„Na stejné Zemi co my, bydlí tu s námi stromy,

mlčí a hledí si svého, listíčka zeleného…. „

20. říjen a oslava Dne stromů patří nerozlučně k sobě. Prvňáčci tento svátek slavili ve škole prvně, ale určitě si to užili.

Den stromů ve třetí třídě

“ A on tam stál a koukal do polí,

byl jak král, sám v celém okolí…“

Naštěstí my sami nejsme, máme rádi přírodu a také oslavy. Když jsme tohle všechno spojili, prožili jsme krásný, slavnostní a sváteční den ve společnosti stromů. Ty měly právě dnešní den svůj svátek.

Třeťáčci a Kryštof Kolumbus

„Všichni námořníci na palubu, mluví kapitán!“ 12.10. se děti nalodily na loď Třeťanda a vypluly objevovat svět pod vedením kapitána, jehož jméno vyluštily z mořských ryb. Byl jím sám Kryštof Kolumbus.