Aktivity

Čtvrtá třída na dopravním hřišti

Ve středu 12.10. se letošní čtvrťáci  vypravili na dopravní hřiště v Litovli. A to nejenom tak, zkusit si zajezdit podle značek, ale hlavně dostat  první informace k možnosti získání Průkazu cyklisty.  Hned po příchodu na hřiště si  lektorky, paní Weberová a Čekelová, žáky rozdělily do dvou skupin. Jedna s nimi probírala pravidla silničního provozu, druhá jim vysvětlovala zásady první pomoci. Po skončení teoretické části, nasedli žáci na kola a hned si mohli prakticky vyzkoušet, co všechno už si osvojili. Po dopravní výchově  jsme  se vypravili do muzea prohlédnou si a hlavně osahat zajímavou výstavu Optické klamy. Co jsme zkusili? Míchání barev, vytvoření bílého světla, pohyblivé obrázky, možnost vidět se nekonečněkrát. Před návratem do Senice bylo ještě nutné vyřádit se na dětském hřišti. Dopoledne bylo suprové a teď už jenom držte všichni palce, ať  čtvťákům ty Průkazy výjdou.

( Vše na fotkách ve fotogalerii)

Skip to content