Den jazyků se Zlatou nitkou

Páteční den, 23. září, patřil oslavě Dne jazyků. Na barevné školáky z 1. až 5. třídy čekalo 10 dopisů s anglickými indiciemi, které je zavedly do místního parku k pavučinkám s anglickými slovy. Ta museli nejenom posbírat, ale také přeložit a vysvětlit.

Výtvarná soutěž ČSCH

O víkendu 17. – 18. 9. 2016 se v naší obci konala výstava Českého svazu chovatelů. Kromě živého zvířectva byla na výstavě vystaveny i výtvarná zvířata – vybraná výtvarná dílka našich žáků. Jednotliví vítězové výtvarné soutěže, kterou iniciovala místní organizace ČSCH, pak byli přímo na výstavě oceněni medailí, diplomem a dobrotami.

Andílci jsou kamarádi

Že jsou andílci skvělí kamarádi, o tom se naši malí prvňáčci přesvědčují od 2. září. Ti za svými prvňáčky přišli na návštěvu i v pátek 16. září. Přišli nejenom s krásnými dárečky, ale hlavně jim přinesli svoje písmenko, písmenko A. Toto jim pomohli nalepit do sešitu a společně je naučili básničku o novém písmenku.

Děkujeme!

Zlatá nitka na Sluňákově

Úterní ráno dne 13. 9. bylo nejenom barevné díky dětem v třídních barevných tričkách, ale také prosluněné horkým sluníčkem, které bylo cílem naší sluníčkové expedice.

Projektový den – bezpečně do školy

Krátce po zahájení školního roku, tj. v pondělí 5. září, čekal na žáky 1. i 2. stupně první projektový den, který jim měl připomenout zásady bezpečného dopravení se do školy, případně jak by se měli školáci zachovat, kdyby se stali svědky dopravní nehody.

Elektronická schránka důvěry

Od nového školního roku 2016/2017 je zavedena elektronická schránka důvěry. Schránka důvěry nabízí alternativu pro ty žáky, kteří se bojí svěřit a otevřeně o možném problému mluvit. Schránka byla programována s důrazem na vysoké zabezpečení dat a může být příjemnou alternativou osobního kontaktu pro děti, které jsou zvyklé na online komunikaci.

Bezpečně do školy

V pondělí 5. září se sešlo 105 žáků první až páté třídy v malé škole v Zákostelí, aby zde zahájili celoroční projekt s názvem Zlatá nitka a vysvětlili si pravidla chování a bezpečnosti.

Setkání s členy Vlády ČR

Více než 50 let čeká celá vesnice i naše škola na důstojné místo pro sportovní aktivity naší obce a výuku tělesné výchovy. Až v letošním roce se konečně podařilo vedení obce zajistit dostatek financí z prostředků vlastních, z prostředků MŠMT i kraje, aby se mohlo začít se stavbou multifunkční sportovní haly. A tak v sobotu