• Aktivity

  Den jazyků se Zlatou nitkou

  Páteční den, 23. září, patřil oslavě Dne jazyků. Na barevné školáky z 1. až 5. třídy čekalo 10 dopisů s anglickými indiciemi, které je zavedly do místního parku k pavučinkám s anglickými slovy. Ta museli nejenom posbírat, ale také přeložit a vysvětlit.

 • Aktivity

  Výtvarná soutěž ČSCH

  O víkendu 17. – 18. 9. 2016 se v naší obci konala výstava Českého svazu chovatelů. Kromě živého zvířectva byla na výstavě vystaveny i výtvarná zvířata – vybraná výtvarná dílka našich žáků. Jednotliví vítězové výtvarné soutěže, kterou iniciovala místní organizace ČSCH, pak byli přímo na výstavě oceněni medailí, diplomem a dobrotami.

   

   

 • Aktivity

  Andílci jsou kamarádi

  Že jsou andílci skvělí kamarádi, o tom se naši malí prvňáčci přesvědčují od 2. září. Ti za svými prvňáčky přišli na návštěvu i v pátek 16. září. Přišli nejenom s krásnými dárečky, ale hlavně jim přinesli svoje písmenko, písmenko A. Toto jim pomohli nalepit do sešitu a společně je naučili básničku o novém písmenku.

  Děkujeme!

 • Aktivity

  Zlatá nitka na Sluňákově

  Úterní ráno dne 13. 9. bylo nejenom barevné díky dětem v třídních barevných tričkách, ale také prosluněné horkým sluníčkem, které bylo cílem naší sluníčkové expedice.

 • Aktivity

  Projektový den – bezpečně do školy

  Krátce po zahájení školního roku, tj. v pondělí 5. září, čekal na žáky 1. i 2. stupně první projektový den, který jim měl připomenout zásady bezpečného dopravení se do školy, případně jak by se měli školáci zachovat, kdyby se stali svědky dopravní nehody.

 • Aktivity

  Elektronická schránka důvěry

  Od nového školního roku 2016/2017 je zavedena elektronická schránka důvěry. Schránka důvěry nabízí alternativu pro ty žáky, kteří se bojí svěřit a otevřeně o možném problému mluvit. Schránka byla programována s důrazem na vysoké zabezpečení dat a může být příjemnou alternativou osobního kontaktu pro děti, které jsou zvyklé na online komunikaci.

 • Aktivity

  Bezpečně do školy

  V pondělí 5. září se sešlo 105 žáků první až páté třídy v malé škole v Zákostelí, aby zde zahájili celoroční projekt s názvem Zlatá nitka a vysvětlili si pravidla chování a bezpečnosti.

 • Aktivity

  Setkání s členy Vlády ČR

  Více než 50 let čeká celá vesnice i naše škola na důstojné místo pro sportovní aktivity naší obce a výuku tělesné výchovy. Až v letošním roce se konečně podařilo vedení obce zajistit dostatek financí z prostředků vlastních, z prostředků MŠMT i kraje, aby se mohlo začít se stavbou multifunkční sportovní haly. A tak v sobotu