Aktivity

Den jazyků se Zlatou nitkou

Páteční den, 23. září, patřil oslavě Dne jazyků. Na barevné školáky z 1. až 5. třídy čekalo 10 dopisů s anglickými indiciemi, které je zavedly do místního parku k pavučinkám s anglickými slovy. Ta museli nejenom posbírat, ale také přeložit a vysvětlit.

V další  části tohoto dne nás písnička Happy Birthday rozdělila do 12 skupin ke dvanácti dortům. Od teď víme, kolik nás slaví narozeniny od ledna až do prosince.

Po svačince jsme se vydali se sluníčkem kole Země. Seznámili jsme se s životem dětí v různých částech světa, s jejich rodinami, školou, zájmy, ale i nemocemi. Zjistili jsme, že přestože každá země má svoji řeč, že mezinárodním jazykem je angličtina. To je ta naše pomyslná zlatá nitka, která je naším dalším dorozumívacím jazykem.

IMG_7749_postcard IMG_7801_postcard

 

Skip to content