Exkurze 9. třídy na safari ve Dvoře Králové nad Labem

V pondělí 23.5. jsme navštívili v rámci exkurze Zoo Dvůr Králové nad Labem. Den jsme si užili od začátku do konce. I cesta autobusem probíhala v příjemné atmosféře. A když jsme se pak ocitli mezi prostornými výběhy zeber, žiraf a antilop, atmosféra Afriky byla v teplém slunečném dni skoro dokonalá.

Soutěžili jsme v krajském kole Zlatého listu

V pátek 21. května proběhlo v Olomouci v rozáriu a v botanické zahradě krajské kolo 44. ročníku přírodovědné soutěže kolektivů Zlatý list. Tato celostátní soutěž je pořádána Českým svazem ochránců přírody. Družstvo složené z žáků 5. a 6. třídy se zde utkalo s ostatními vítěznými kolektivy celého Olomouckého kraje.

Zazvonil zvonec, týdennímu pobytu na Relaxe je konec

Tak!

Naše týdenní zachraňovací mise světa je u konce. Noemova archa s posádkou 67 kluků a děvčat ze senické školy splnila cíl. Zachránila zvířata, rostliny, sebe, zachránila náš krásný svět. Průvodci tímto světem se dětem stali instruktoři Bára, Radka a Lukáš. Děti si získali hned první hrou s názvem Ucpavači.

Battlefield v Olomouci

Ve středu, 11. května, se vybraní žáci 9. ročníku zúčastnili soutěže Battlefield v Olomouci. Akce kombinovala dějepisné znalosti z druhé světové války a dovednosti na lanových překážkách v olomouckém lanovém centru PROUD.

DEN EVROPY

V úterý, 10. května, se žáci 8. ročníku zúčastnili Dne Evropy. Jedná se každoroční akci, konanou v Olomouci na Horním náměstí, do které se však naše škola zapojila vůbec poprvé. Zúčastněné školy si připravily prezentaci svého vybraného evropského státu a snažili se co nejlépe propagovat daný stát – pomocí stánku a také vystoupením. Naši žáci si vybrali Německo!

Čtvrteční den na Relaxe

V podobném scénáři jako včera se nesl i dnešní pobytový den. Sport, hry, znalosti, turistika, zábava, legrace, poznávání přírody, trampolíny, lana, luky, kamarádi, důvěra,… Bonusem byla netradiční večerní diskotéka. Proběhla vesele, tanečně, hrálo se na přání dětí.

Středa na Relaxe

Další malé zprávičky z pobytu v přírodě.

Jako každé ráno jsme i dnes svoje tělíčka protáhli na čerstvém vzduchu. Malá rozcvička za ranního sluníčka nás naladila ke dni dobrých skutků.

Výlet plný adrenalinu

Dnes jsme se vydali do víru sportovních aktivit. Ráno jsme zavítali do Laser arény a bojovali za svůj tým, dopoledne jsme příjemně strávili v Lanovém centru Proud v Olomouci, kde heslo Dotknout se nebe, dotknout se sebe platilo doslovně.