Aktivity

Exkurze 9. třídy na safari ve Dvoře Králové nad Labem

V pondělí 23.5. jsme navštívili v rámci exkurze Zoo Dvůr Králové nad Labem. Den jsme si užili od začátku do konce. I cesta autobusem probíhala v příjemné atmosféře. A když jsme se pak ocitli mezi prostornými výběhy zeber, žiraf a antilop, atmosféra Afriky byla v teplém slunečném dni skoro dokonalá. Během cesty safaribusem jsme pozorovali stáda afrických kopytníků, o kterých nám vyprávěl zajímavosti pan řidič. V královedvorské zoo je soustředěna největší kolekce afrických zvířat v Evropě, mají úspěchy v záchranných programech, některá zvířata znovu vysazují v jejich původních domovech v Africe. Zoo se také zaměřuje na prezentaci africké kultury. Viděli jsme tropická terária i akvária, moderně vybavené pavilóny plné cizokrajných ptáků i nebezpečně vyhlížející krokodýly. Čas zde rychle uběhl. Tento nejlevnější výlet do Afriky doporučujeme všem milovníkům cizokrajných zvířat!!

5        6

Skip to content