Mc Donald´s Cup

Ve čtvrtek 28. dubna jsme se zúčastnili okresního kola žákovského turnaje Mc Donald´s Cupu. Jedná se o fotbalový turnaj pro žáky prvního stupně. Do výběru školy se dostali hlavně žáci z 5. třídy, jediným zástupcem dalších tříd byl Stanislav Hynek, který do týmu zapadl skvěle.

Hurá! Máme řidičské průkazy.

Ve středu 27.4. čekala na žáky čtvrté třídy závěrečná zkouška celoroční výuky dopravní výchovy. Vydali se do Litovle na dopravní hřiště, kde bojovali nejen s velmi chladným počasím, ale také s testy z dopravních předpisů a zdravovědy a v neposlední řadě i s jízdou na kole pod dohledem pánů policistů.

Vlastivědné muzeum

Minulý týden podnikli žáci navštěvující přírodovědný kroužek a II. oddělení školní družiny exkurzi do Vlastivědného muzea v Olomouci.

Den Země na malé škole

22. duben patří Zemi. My, malí i velcí v senické škole, jsme si tento svátek nenechali ujít. Barevnými tričky a kšiltovkami se to od rána ve škole jen hemžilo.  Začali jsme písničkou, následovalo slavení ve třídách – o Zemi se četlo, počítalo se, skládaly se básničky, pětilístky….

Recitační soutěž ve Vilémově

Ve čtvrtek 14.4. se žáci  1. – 5. ročníku, výherci školního kola,  vypravili do Vilémova, aby se zúčastnili oblastního kola recitační soutěže.  V soutěžních  kategoriích podle tříd je čekala velká  konkurence žáků z okolních škol – ZŠ Cholina,  ZŠ Haňovice a  ZŠ Vilémov. Všichni naši zástupci  – Denis Kudla, Matyáš Vymazal, Zdeněk Hubáček z 1.třídy, Josef Klapáč, Monika Holásková, Anička Janečková, Jaroslav Brázda  ze 2. třídy, Zuzana Čapková, Nikola Dvořáková, Sára Rambousková ze 3.třídy, Stanislav Hynek, Zuzana Nimrichterová, Tadeáš Nezval ze 4. třídy a Leonka Kalabisová, Roman Hapalák , Jan Cetkovský z 5. třídy  se  důkladně připravili a krásným přednesem  bojovali o umístění.

A jak se jim to  podařilo?  Matyáš Vymazal obsadil  2. místo, Jarda Brázda za svůj perfektní výkon získal 1.místo, Roman Hapalák obsadil 2.místo a hned za ním na 3.místě skončil Jan Cetkovský.

Výhercům gratulujeme a všem recitátorům děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy v této soutěži.

Druháčci v restauraci U Andělů

Celý tento týden byl na malé škole provoněn zdravými svačinkami a ozdoben obrázky týkajícími se zdravého životního stylu. Pokud byste šli náhodou okolo, mohli jste slyšet básničky o zdraví či matematické součty gramů cukru a soli v potravinách a nápojích. Jeden den se dokonce ve čtvrté třídě otevřela i restaurace U andělů, do které byli pozváni žáčci druhé třídy…

Týden zdraví na malé škole

Všichni víme, že nejcennějším dárkem, který nám byl dán do vínku, je naše zdraví. Jemu na počest byl věnován celý tento týden, kdy děti na malé škole zdravě slavily jeho svátek.

English Expert

Naše škola uspořádala letos poprvé soutěž v anglickém jazyce (úroveň A2) pro žáky okolních venkovských škol (Těšetice, Náklo, Náměšť na Hané). Souboj o experta v angličtině se uskutečnil ve čtvrtek 7. dubna. Do klání se zapojilo celkem jedenáct soutěžících.