Aktivity

Hurá! Máme řidičské průkazy.

Ve středu 27.4. čekala na žáky čtvrté třídy závěrečná zkouška celoroční výuky dopravní výchovy. Vydali se do Litovle na dopravní hřiště, kde bojovali nejen s velmi chladným počasím, ale také s testy z dopravních předpisů a zdravovědy a v neposlední řadě i s jízdou na kole pod dohledem pánů policistů.Snaha byla obrovská. Všichni cyklisté se snažili, jak jen mohli, aby zvládli nejen teorií samotnou, ale také její uplatnění v praxi.

Přesto se některým dopravní testy nepodařilo zodpovědět na vyhovující počet bodů. Pokuta sice nebyla udělena žádnému cyklistovi, ale všichni jsme souhlasili se závěrečným hodnocením, které nebylo příliš lichotivé ke schopnosti a stylu naší jízdy na kole.

Všem držitelům čerstvých řidičských průkazů ze srdce gratuluji a pevně věřím, že pro zbývající čtvťáčky bude druhý pokus ke zdárnému napsání testu již úspěšný. Jakmile se trošičku umoudří počasí, určitě doladíme i jízdu na kole. Teprve potom si můžeme troufnout sami bezpečně na silnici do silničního provozu.

K tomu všemu všem držme pěsti! Vždyť na silnici jde o to nejcennější – o život!!!

Skip to content