• Aktivity

  Naše žákyně postoupily v soutěži Chemík

  Během listopadu a prosince měli žáci 8. a 9. ročníku možnost se zapojit do soutěže Chemík, kterou pořádala Švehlova střední škola polytechnická v Prostějově. Soutěž probíhala v několika kolech, kdy žáci odesílali zpracované odpovědi pomocí emailu. Za účast v každém kole získávali body. Dvě žákyně 8. třídy byly zařazeny mezi devět nejlepších řešitelů teoretické části. Jedná se o Nikolu Ambrozovou (4. místo) a Lucii Fišarovou (6. místo). Je to pěkný výsledek vzhledem k tomu, že obě děvčata s chemií letos teprve začínají. Obě byly pozvány k praktické části soutěže do Prostějova, která se uskuteční 9. března. Budeme držet palce!

 • Aktivity

  školní kolo Biologické olympiády

  Dne 3.2.2016 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády. Téma letošního ročníku je Život v temnotě. Žáci psali test, poznávali zástupce živočichů, rostlin a hub a také vypracovali laboratorní práci. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích. V kategorii D (6. a 7. třída) se zúčastnilo soutěže 10 žáků. První místo získala Anička Štefanová ze 6. třídy a druhé místo obsadila Hana Dvorská ze 7. třídy. Obě postupují do okresního kola. V kategorii C soutěžilo celkem 8 žáků, postupují Štěpánka Štefanová z 1. místa a Kristýna Janečková z 2. místa. Okresní kola soutěže se uskuteční v dubnu.

 • Aktivity

  1.-4. třída v Moravském divadle v Olomouci

  Ve středu 24.2. byla naše malá školička plná „dam“ v krásných šatech, sukýnkách a halenkách a „pánů“ v zářících bílých košilích, kravatách a elegantních kalhotách. Podle toho mohli všichni, kdo šli okolo, poznat, že děti vyráží na společenskou akci. Byla jí návštěva divadelního představení v Moravském divadle Olomouc.

 • Aktivity

  Pythagoriáda pro páťáky

  Ve dnech 25. – 27. ledna proběhl na naší škole 39. ročník matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěžili žáci pátého ročníku, čekalo na ně 15 atraktivních úloh tematicky zaměřených na „Toulání jurským světem“. Nejlépe si vedli

 • Aktivity

  Planetárium Brno v Senici na Hané – akce pro II. stupeň

  V pátek 12. 2. se žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili výpravy za hvězdami, když navštívili mobilní planetárium v naší místní Sokolovně.

  Ze široké nabídky naučných filmů si první skupina sedmáků vybrala program „Ze Země do vesmíru“, ve kterém se seznámili se Sluncem a jednotlivými planetami Sluneční soustavy, některými zajímavými měsíci a planetkami, pásy asteroidů a komet. Dále se podívali na různé tipy galaxií, mlhovin a hvězdokup. Ukázali si i vznik hvězd. Seznámili se s historickými názory na vesmír a

 • Aktivity

  Valentine´s Day

  Den svatého Valentýna se slaví 14. února a je známý jako svátek zamilovaných. Do České republiky se dostal po pádu komunismu v roce 1989, nemá zde tedy dlouhou tradici a česká veřejnost jej ani dosud plně nepřijala.