Aktivity

Stařenka Morava vypráví aneb jak to bylo kdysi

V úterý dopoledne se naše malá školička rozezněla zvuky prastarých moravských písní a hudebních nástrojů. Žáci 1.-4. třídy měli možnost naslouchat tónům a vyprávění o tom, jak to na Moravě bývalo kdysi, čeho se tenkrát lidé báli a kdy si naopak zpívali.

V rámci folklórního programu Stařenka Morava vypráví zprostředkovaný panem Drkulou se děti dozvěděly, koho a před kým ochraňoval Svatý Jiří, jak to bylo s Turky, kdo byl Brandenburk nebo generál Laudon.

Celá hodinka byla propojena prastarými moravskými písničkami, které si děti společně zazpívaly a dokonce se i doprovodily na velmi staré hudební nástroje, jako například kobzu, grumle, dvojačku nebo píšťalu.

Vyprávění i písničky umožnily dětem dozvědět se spoustu nových informací a zamyslet se nad tím, jak se žilo lidem v dávných dobách.

Celý program se nám velice líbil a zážitky ze hry na dávné hudební nástroje v nás ještě dlouho zůstanou.

Pokud máte zájem, můžete si nás i výše zmiňované nástroje prohlédnout v naší fotogalerií.

 

Skip to content