Aktivity

Cesta za duhou aneb zápis do 1. třídy.

Barvičky jsou kamarádi, pomohou nám dneska všem,

při úkolech i při hraní, ať je krásný dnešní den .

Barvičky, když všechny smícháš, krásnou duhu vykouzlíš,

stejnou jako slunce s deštěm, to ty ale dobří víš.

To byla motivační písnička kamarádek barviček při cestě za duhou. Na tuto cestu se v pátek dne 22. ledna 2016 vypravilo 33 šikovných kluků a holek ze Senice a blízkého okolí. V naší škole se totiž zapisovalo do 1. třídy pro příští školní rok. Děti prošly hodinovou cestu plnou úkolů, kreslení, povídání, skládání, myšlení, spolupráce, ale také úsměvů, cvičení, zpívání a milých chvilek. Pochopitelně ne všechny zároveň, ale rozděleny do menších skupinek a hodinových intervalů.

Během jejich snažení se nebarevný svět změnil na krásnou duhovou pohádku, ze které se některým nechtělo ani odcházet. Při pasování na nového barevného kamaráda do duhové školní party jsme si slíbili, že než v září přijdeme do školy, tak budeme hodně procvičovat malování se správným držením pastelky, budeme procvičovat jazýčky, aby všechny hlásky krásně zněly a k tomu přidáme duhový srdíčkový úsměv.

S malou odměnou, písničkou o barvičkách a přáním šťastné cesty,  jsme se rozloučili.

Děkujeme všem, kdo přišli a už teď se na Vás těšíme. 

– více foteček najdete ve fotogalerii

IMG_6316_postcardIMG_6227

 

Skip to content