Přes Slavkov do Dukovan

Dne 21. 10. 2015 jsme v ranních hodinách vyrazili směrem k Brnu. Historicko – fyzikální výlet se nám vydařil. Zajímavou formou nám paní průvodkyně pomocí interaktivní tabule přiblížila Bitvu národů

Den stromů v Mladči

22. října 2015 se duhoví školáčci vydali do nedaleké Mladče oslavit Den stromů. Při prohlídce jeskyň jsme se sice nezahřáli, ale mohli jsme obdivovat miliony let staré krásy podzemní přírody v podobě stalagmitů, stalaktitů či stalagnátů. Víte, co je vrápenec malý? My už ano. Malý netopýrek, který zde má své zimoviště.

Oslava evropského dne jazyků na naší škole

Na základě rozhodnutí Rady Evropy je již několik let den 26. září Dnem evropských jazyků.
    Jeho cílem je upozornit veřejnost na význam učení se cizím jazykům a důležitost prohloubení mezikulturního porozumění. Svátek je také zaměřen na podporu celoživotního vzdělávání se v cizích jazycích, jak ve škole, tak i mimo ni.

Podzimní oslava 140-ti let naší školičky

Letos je tomu již 140 let, kdy budova naší malé školy v Zákostelí otevřela své dveře dětem i dospělým. Takové výročí už stojí za pořádnou oslavu, a proto se v ní všichni malí i velcí rozhodli pátek 9.10. věnovat slavnostní podzimní narozeninové oslavě.

Coca-Cola Cup

Po loňské, velice úspěšné reprezentaci naší školy ve fotbalovém turnaji základních škol Coca-Cola Cup, se naše škola přihlásila i tentokrát. Řada předešlých hráčů si již zvyká na nových středních školách a tak bylo nutné omladit náš reprezentační tým. Obavy však nebyly na místě, nový žáci zapadli do týmu skvěle!