Aktivity

Den stromů v Mladči

22. října 2015 se duhoví školáčci vydali do nedaleké Mladče oslavit Den stromů. Při prohlídce jeskyň jsme se sice nezahřáli, ale mohli jsme obdivovat miliony let staré krásy podzemní přírody v podobě stalagmitů, stalaktitů či stalagnátů. Víte, co je vrápenec malý? My už ano. Malý netopýrek, který zde má své zimoviště.

Vybaveni teplým oblečením, čajem i dobrými svačinkami, jsme si prošli nádherně zbarvený les v okolí jeskyň, překonali jsme stromové překážky na vápencovém vrchu  Třesín, nebáli jsme se projít pod Čertovským mostem, což je uměle vystavěná skalní brána. Ale to nejdobrodružnější nás teprve čekalo. Většina dětí zvládla – někteří i bez baterky – známou Podkovu, volně přístupnou jeskyni. Kdo tudy šel, ví, že tma je tady nejčernější ze všech, úzká chodba je skutečně pro statečné a délka 162 metrů vám rozechvěje srdíčko. Dárek stromům, v podobě správného lesního chování, jsme na Třesíně zanechali, část zlatavo bronzových korun buků a jiných stromů jsme si přivezli do školy jako suvenýry.

Počasí nám přálo i sluníčko malinko hřálo.

A my už teď víme, že na stejné Zemi, co my, bydlí tu s námi stromy, mlčí a hledí si svého, listíčka nejenom zeleného.…

Milé stromy, všechno nejlepší k vašemu svátku. Máme vás rádi a budeme se o vás starat.

IMG_5530_postcard IMG_5553_postcard IMG_5561_postcard

Skip to content