• Aktivity

  Hanácký talent

  V sobotu 26. dubna se 11 žákyň naší školy zúčastnilo 6. ročníku soutěže Hanácký talent, který se uskutečnil v Laškově. Děvčata vystoupila se třemi čísly. Adélka Nimrichterová krásně zazpívala lidovou píseň Sluníčko zachází za hory, zumbu zatancovaly holky z 5., 6. a 9. třídy – Dalilka Adamcová, Andrejka Vymětalová, Zorka Tichá, Eliška Kašparová, Sára Řezníčková, Nika Ambrozová, Lucka Fišarová, Karolína Studená, Kristýna Lakomá a Anička Marková. Děvčata z tanečního kroužku  ( Dalilka Adamcová, Andrejka Vymětalová, Zorka Tichá a Nika Ambrozová pod vedením Terezy Dokoupilové) využila ve svém vystoupení prvky latinskoamerických tanců a obsadila celkové 3. místo.

   BLAHOPŘEJEME A VŠEM DÍVKÁM DĚKUJEME ZA VZORNOU REPREZENTACI NAŠÍ ŠKOLY. 

   

 • Aktivity

  Den Země v malé školičce

  Všichni víme, že 22. duben patří naší Zemi. Více se nad ní zamýšlíme, bádáme, zkoumáme, pozorujeme, zjišťujeme, přejeme jí, zpíváme jí, veršujeme, čteme o ní.

 • Aktivity

  Po stopách řeckých bohů

  Během měsíce dubna se žáci 6. ročníku vydali po stopách starověkých Řeků. Do hodiny dějepisu se přestrojili za Olympské bohy a vyzkoušeli si na pár hodin, jaké by to asi bylo řídit svět z Olympu. Žáci v českém jazyce pročítali řecké báje a pověsti, v přírodopise poznávali řeckou faunu a floru, v matematice procvičovali řeckou abecedu, ve výtvarné výchově se pokusili znázornit svůj božský vzhled a v dějepise rozjímali nad životy bájných hrdinů.  Během celého týdne se žákům podařilo nejen upevnit probíranou látku, ale rovněž poznat i spoustu zajímavých věcí, které v osnovách učebnic nenajdou:)

  IMG_0994 (800x600)

 • Aktivity

  Okresní kola biologické a chemické olympiády

   

  Sérii tří okresních kol olympiád zahájilo okresní kolo chemické olympiády, které se konalo na gymnáziu ve Šternberku. Po mnoha letech zde měla naše škola zastoupení, a to díky nadšení a aktivitě tří žáků 9. ročníku. Připravili jsme se na školní kolo, ze kterého se pak Martině Juříkové podařilo probojovat do kola okresního. Obstála v náročné přípravě i samotné soutěži a velmi pěkně zvládla také laboratorní úkol.

  Dne 26. března se v Olomouci konalo okresní kolo Biologické olympiády kategorie C. Ze školního kola postoupili a úspěšně naši školu reprezentovali Aneta Lakomá, která obsadila 13. místo a Martin Fišer (17. místo). Oba jsou žáky 9. ročníku.

  V úterý 8. dubna se konalo v Olomouci okresní kolo Biologické olympiády kategorie D. Ze školního kola postoupily a naši školu reprezentovaly Štěpánka Štefanová ze 6. třídy, která se umístila na  9. místě z 29 účastníků a Markéta Látalová ze 7. třídy, která velmi těsně získala 14. místo. Soutěž se skládala z pěti okruhů, a to teoretické části, praktického laboratorního úkolu a poznávání rostlin, živočichů, hub a minerálů. Soutěžící museli také předložit samostatně zpracovanou práci na dané téma. Okresní kola olympiád jsou velmi náročné soutěže, které vyžadují od žáků znalosti nad rámec běžně probíraného učiva základní školy.  Proto děkuji všem žákům, kteří se do okresních kol probojovali,  za čas, který věnovali svědomité přípravě, bez které by v těchto náročných soutěžích nemohli obstát. A přeji, aby jim zájem o přírodovědné obory vydržel i nadále!

 • Novinky ze školní družiny

  Pohádkový svět

  Děti z obou oddělení ŠD navštívily v pátek 28.3.2014 pohádkový svět. Děti z prvního oddělení nacvičily a zahrály pohádku O pejskovi a kočičce jak vařili dort a Zvířátka a petrovští. Děti z druhého oddělení si připravily pohádku O Sněhurce. Pohádkové odpoledne si všichni užili.

 • Aktivity

  Abraka muzika

  Abraka muzika

  Dne 3. 4. 2014 se žáci 1. a 2. stupně zúčastnili programu interaktivního hudebního divadla Abraka muzika, který byl zaměřený na internetovou gramotnost.

  Za aktivní účasti žáků se společně řešily otázky, týkající se nejen uživatelských dovedností, ale také etického chování na internetu, problematiky kyberšikany a bezpečí v digitálním světě. Sami žáci si ve skupinkách vyzkoušeli, co je to respektovat soukromí, kdy je internet potřebný a kdy musí jeho uživatel užít  jiné formy komunikace.Ti nejaktivnější měli možnost se k těmto otázkám vyjádřit přímo, a to v provizorní internetové kavárně, kde pochopitelně nechybělo i občerstvení v podobě domácí bábovky. K poučení i dobré náladě přispěli svými vtipnými i poučnými písničkami hlavní protagonisté Petr Novák, Miroslav Smička a Martin Faltýnek.

                                                                                                                                                                                       Mgr. Lenka Neckářová

 • Aktivity

  Barevné Velikonoce v Náměšti na Hané

  „Hody, hody , doprovody, dejte vejce malovaný …“

  V pondělí 14. 4. 2014 vyjela celá malá školička do sousedního městyse, do Náměště na Hané. Na zámku totiž probíhal tradiční velikonoční program s názvem Barevné Velikonoce.

 • Nezařazené

  Ocenění ve výtvarné soutěži Tajemství divočiny

  Ve středu 9. 4. se v DDM v Olomouci konala slavnstní vernisáž 29. ročníku výtvarné soutěže, tentokrát pod názvem Tajemství divočiny. Výtvarná dílka inspirovaná krásnou divokou přírodou – korálovými útesy, tropickými pralesy i arktickými končinami – do soutěže zaslali i žáci naší školy.

 • Aktivity

  Street Hockey turnaj

  Možná se někdo z Vás pozastaví nad názvem turnaje. Je to vlastně turnaj i pro ty, kteří nemají podmínky pro florbal, což je právě naše škola. Výhodou je, že se mohou zapojit celé třídní kolektivy od 4. do 7. třídy. Vítězové školního kola postoupili oblastního kola, které sehráli 18. 3. 2014 v Těšeticích. Oba zápasy vyhráli. S napětím jsme čekali, koho nám určí pořadatel pro předkolo finále. Nezklamal. Jako každý rok, i letos jsme se vydali do Lutína. V loňském roce jsme žáky z Lutína připravili o postup do finále v Ostravě. Letos byli připraveni lépe, a tak postupují do finále oni. Sportovně jim gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů ve finále.                                            

                                                                                                                                                                                Mgr. Lenka Neckářová