Aktivity

Den Země v malé školičce

Všichni víme, že 22. duben patří naší Zemi. Více se nad ní zamýšlíme, bádáme, zkoumáme, pozorujeme, zjišťujeme, přejeme jí, zpíváme jí, veršujeme, čteme o ní.

V naší škole jsme si pro oslavu zvolili pátek 25. dubna. A jak to probíhalo? Písnička pánů Svěráka a Uhlíře je jistota. Krásná slova, nádherná melodie,… to je skvělá motivace pro povídání o Zemi. K tomu tradiční skupinky žáků v třídních trikách a kšiltovkách, nastražená ouška a dychtivé oči.  Začínáme!

Den Země dnes slavíme, o přírodě a živlech se bavíme. O Zemi už hodně víme, tak se o ní pobavíme…. následoval brainstorming našich znalostí  o Zemi – co víme, co známe, o čem se ve škole učíme – zapisovatelé rozdělili informace na plusy a mínusy.

Ve skupinkách budem tvořit, s diamanty též se mořit….vzniklo 10 diamantů na slova: voda, půda,slunce, vzduch, kámen, zvíře, strom, rostlina, hmyz, člověk.

Prolezeme pavučinu, mrkneme se na svačinu…. pavučinou byl pavoučí kvíz, který u našich badatelů vyzkoušel a prověřil nejenom znalosti o přírodě, ale také pozornost a paměť při kontrole zadaných úkolů.

Sleduj, uč se, správně piš, nevynechej myší skrýš,

co jsi viděl nakresli, vystřihni a nalep, skupinovou práci zodpovědně odveď….každý teď sám za sebe musel poznat a správně pojmenovat 20 rostlin a stromů z našeho dvora a parku, jednu rostlinku  či živočicha z kvízu  nakreslit, vystřihnout a nalepit do zmenšené Země….

Země budou zdobit školu, vytvoříte ji dnes spolu…kruh z proutků, provázková pavučinka, uprostřed diamant, kolem obrázky a přáníčka.

Napište jí přáníčko, potěšte ji maličko…. každý něco pěkného napsal do přáníčka pro Zemi.

Počasí se vydařilo, na jírovci květy září, bádání nás pobavilo, ať se nám vše vždycky zdaří!

– více ve fotogalerii

IMG_0319_postcard IMG_0330_postcard

Skip to content