Beseda s policií ve 4. třídě

Ve středu 26.2. se ve čtvrté třídě objevil za doprovodu paní Škulavíkové z DDM Litovel člen Městské policie v Litovli. Důvodem jejich návštěvy byla beseda na téma dopravních předpisů.

Maškarní bublinkování a aerobik

Kroužek děvčat z 2. až 4. třídy ukázal, že tanec, pohyb a zábava by měly jít ruku v ruce. Proto mezi první čísla sobotního dětského maškarního plesu patřilo karnevalové uklízečsko – pirátsko – duhové aerobikové vystoupení. Ujala se ho děvčátka, která se ráda pohybují do rytmu, zpívají a nebojí se ukázat, co se naučila.

Florbalový turnaj mezi 4. až 7. třídou

Minulý týden proběhl mezí sportovci ze 4., 5., 6. a 7. třídy ve sportovním duchu. Odehráli vzájemně mezi sebou zápasy se společným jmenovatelem –   florbal.  Toto zápolení má na naší škole již několikaletou tradici.

Senické zimní olympijské hry

V pondělí 24. února 2014 se v malé škole v Senici scházeli kluci i holky ve sportovním oblečení, aby si den po ukončení pro Česko velmi úspěšné olympiády v Soči, vyzkoušeli svoje sportovní umění. Po sněhu a ledu sice není ani vidu, ani slechu, ale to nás neodradilo od uspořádání Senických zimních olympijských her.

Dětský karneval aneb Bublinková show

se uskutečnila v sobotu 22. 2. 2014 v Kulturním domě v Senici na Hané. Kolem druhé hodiny odpolední se parket v KD začal plnit dětmi v maskách. Pobíhaly tady princezny,  poletovali  motýlci, princové, vojáci, kovboji, různá zvířátka a mnoho dalších postaviček. Celý sál byl krásně nazdoben, obsluhují personál přijel až z daleké Soči, aby přítomným hostům nabízel, co jim na očích viděl.

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Dne 30. 1. 2014 se uskutečnilo školní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce. Školního kola se zúčastnilo 5 žáků 8. ročníku.(Vlaďka Tobiášová, Mirek Elsner, Jana Kvapilová, Matyáš Říkal, Václav Havlíček). Žáci soutěžili ve dvou kolech, nejprve museli představit svojí osobu a pak vyprávět na předem vylosované téma. Rozhodování bylo velmi složité, žáci byli výborně připraveni, ale bohužel musel být vybrán pouze Ten nejlepší.  Do okresního kola postupuje Václav Havlíček.  Všem žákům děkujeme za účast, a Vaškovi budeme  budeme držet palce.

Pyramidy

Konec pololetí jsme se žáky 6. třídy oslavili netradičním způsobem. Díky maminkám a tetám, které se společně s našimi žáky zapojily do mini soutěže o nejúžasnější pyramidu, jsme v hodině dějepisu hodovali. Během měsíce ledna, žáci měli vytvořit z volitelného materiálu pyramidu. Do této soutěže se zapojilo 7 žáků 6. ročníku.