Soutěž ke Dni Země

Letos jsme si připomněli Den Země trochu netradičně. Vzhledem k uzavření škol jsme se nemohli sejít na celoškolním projektovém dni. Rozhodli jsme se tedy oslavit Den Země jinak – společně, ale každý sám. Děti byly vyzvány, aby se snažily udělat něco pro přírodu samy doma.

exkurze do ČOV Senice na Hané

V pátek 22.11. jsme s žáky 8. ročníku navštívili v rámci učiva chemie o vodě čistírnu odpadních vod v Senici na Hané.  Pan Tobiáš nás ochotně jako již každoročně provedl celým areálem a vysvětlil nám jednotlivé kroky při čištění vody.

Pod ptačími křídly

Středa 2.10. dopoledne patřila na naší škole dravcům a sovám. Více než 20 druhů těchto vzácných opeřenců k nám přivezlo sdružení Seiferos.

Na návštěvě za papoušky

V úterý 24.9. jsme se s dětmi z přírodovědného kroužku a několika dalšími zájemci vydali do Loučan k chovateli exotického ptactva panu Živnému. Pan chovatel nás přivítal na své zahradě

Pomozme přírodě!

Věděli jste, že 73% obyvatel České republiky třídí odpad? Aby nás bylo ještě o něco více, rozhodli jsme se v  letošním školním roce na naší škole zefektivnit a rozšířit třídění odpadu.

Postupujeme do krajského kola soutěže Zlatý list

Dne 9.5. proběhlo v Litovli u chaty Doubravka oblastní kolo již tradiční soutěže Zlatý list. Cílem této celostátně konané soutěže s více než 40 letou tradicí je setkání dětských kolektivů s hlubším zájmem o přírodu. V jednotlivých kolech Zlatého listu soutěží šestičlenná družstva rozdělená do dvou tříčlenných hlídek.

projekt Učíme se v zahradě

V pátek 3. května proběhl na naší škole projekt ke Dni Země, tentokrát pod názvem Učíme se v zahradě. Proč zrovna toto téma? Květen byl letos vyhlášen Měsícem školních zahrad. Původcem myšlenky  je mezinárodní asociace školních hřišť a zahrad (ISGA).