Elektronická žákovská

« Led   Bře »
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archív po měsících: Únor 2016

Naše žákyně postoupily v soutěži Chemík

Během listopadu a prosince měli žáci 8. a 9. ročníku možnost se zapojit do soutěže Chemík, kterou pořádala Švehlova střední škola polytechnická v Prostějově. Soutěž probíhala v několika kolech, kdy žáci odesílali zpracované odpovědi pomocí emailu. Za účast v každém kole získávali body. Dvě žákyně 8. třídy byly zařazeny mezi devět nejlepších řešitelů teoretické části. Jedná se o Nikolu Ambrozovou (4. místo) a Lucii Fišarovou (6. místo). Je to pěkný výsledek vzhledem k tomu, že obě děvčata s chemií letos teprve začínají. Obě byly pozvány k praktické části soutěže do Prostějova, která se uskuteční 9. března. Budeme držet palce!

školní kolo Biologické olympiády

Dne 3.2.2016 se uskutečnilo školní kolo biologické olympiády. Téma letošního ročníku je Život v temnotě. Žáci psali test, poznávali zástupce živočichů, rostlin a hub a také vypracovali laboratorní práci. Školní kolo proběhlo ve dvou kategoriích. V kategorii D (6. a 7. třída) se zúčastnilo soutěže 10 žáků. První místo získala Anička Štefanová ze 6. třídy a druhé místo obsadila Hana Dvorská ze 7. třídy. Obě postupují do okresního kola. V kategorii C soutěžilo celkem 8 žáků, postupují Štěpánka Štefanová z 1. místa a Kristýna Janečková z 2. místa. Okresní kola soutěže se uskuteční v dubnu.

1.-4. třída v Moravském divadle v Olomouci

Ve středu 24.2. byla naše malá školička plná „dam“ v krásných šatech, sukýnkách a halenkách a „pánů“ v zářících bílých košilích, kravatách a elegantních kalhotách. Podle toho mohli všichni, kdo šli okolo, poznat, že děti vyráží na společenskou akci. Byla jí návštěva divadelního představení v Moravském divadle Olomouc. Čtěte dále

Pythagoriáda pro páťáky

Ve dnech 25. – 27. ledna proběhl na naší škole 39. ročník matematické soutěže Pythagoriáda. Soutěžili žáci pátého ročníku, čekalo na ně 15 atraktivních úloh tematicky zaměřených na „Toulání jurským světem“. Nejlépe si vedli Čtěte dále

Planetárium Brno v Senici na Hané – akce pro II. stupeň

V pátek 12. 2. se žáci 7., 8. a 9. ročníku zúčastnili výpravy za hvězdami, když navštívili mobilní planetárium v naší místní Sokolovně.

Ze široké nabídky naučných filmů si první skupina sedmáků vybrala program „Ze Země do vesmíru“, ve kterém se seznámili se Sluncem a jednotlivými planetami Sluneční soustavy, některými zajímavými měsíci a planetkami, pásy asteroidů a komet. Dále se podívali na různé tipy galaxií, mlhovin a hvězdokup. Ukázali si i vznik hvězd. Seznámili se s historickými názory na vesmír a Čtěte dále

Valentine´s Day

Den svatého Valentýna se slaví 14. února a je známý jako svátek zamilovaných. Do České republiky se dostal po pádu komunismu v roce 1989, nemá zde tedy dlouhou tradici a česká veřejnost jej ani dosud plně nepřijala. Čtěte dále