Elektronická žákovská

« Bře   Kvě »
Foto dne
Kontakt
Základní škola Senice na Hané Žižkov 300 783 45 Senice na Hané 58 594 72 98 vedeni.skoly@zssenicenh.cz

Archív po měsících: Duben 2015

ABRAKA

Ve středu 29. 4. zhlédli žáci naší školy hudebně-dramatický pořad zaměřený na trestnou činnost. Díky písničkám a scénkám, do kterých byly zapojeny i děti, se publikum seznámilo s problémy dnešní společnosti, jako jsou například gamblerství, kyberšikana, výtržnictví apod. Pořad byl velmi přínosný a dokázal poutavou formou přiblížit obecenstvu i takto vážná témata. Děkujeme a těšíme se na další setkání.

Obvodní kolo recitační soutěže v Cholině

Úterní odpoledne dne 28. dubna 2015 bylo v Cholině ve znamení básniček, pěkného oblečení a milé recitace. Za sluníčka se 19 kluků a holek, s patřičnou dávkou nervozity, vypravilo do cholinské školy, aby zde poměřilo své recitátorské umění s dětmi z Choliny, Haňovic a Vilémova. Všichni se své role zhostili na výbornou, konkurence byla velká, ale přesto jsme nějaká umístění získali. Čtěte dále

Návštěva Krajského soudu

V úterý 21. 4. jsme se vydali na exkurzi do Olomouce, abychom prohloubili naše znalosti základů práva z hodin občanské výchovy a dozvěděli se další zajímavosti. Navštívili jsme pobočku Krajského soudu v Ostravě. Ujal se nás velmi vstřícný a příjemný průvodce – tiskový mluvčí a soudce pan Mgr. Michal Renda.

A co nás nejvíce zaujalo?

Prošli jsme detektorem kovu, bezpečnost je tedy perfektně zajištěná.

Líbil se nám kamerový systém a cely pro vězně.

Kladívko známé z amerických filmů se u nás vůbec u soudů nepoužívá, pouze při dražbách věcí z exekucí apod.

Jednotlivá patra budovy jsou barevně odlišená. Moc se mi líbily taláry, které jsou také barevně rozlišeny – pro soudce, obhájce i žalobce!

Prošli jsme jednací síně a seznámili jsme se s prací zapisovatelek, podívali jsme se i do archivu.

Mgr. Zdeňka Ševčíková a žáci VIII. třídy

Rusalka v tanečním podání

Dne 31. 3. jsme navštívili Moravské divadlo v Olomouci.  Zhlédli jsme Rusalku – nejznámější českou operu, tentokrát však v tanečním ztvárnění. Balet se nám moc líbil a představení všem vřele doporučujeme.

Za členy dramatického kroužku Zdenka Ševčíková

Den Země a Ukliďme svět!

Chválím Tě, Země má, Tvůj žár i mráz,…

to byla ústřední melodie našeho Dne Země, který jsme se rozhodli slavit v pátek 24. 4. 2015. Celý předešlý týden jsme si o Zemi povídali, tvořili jsme pětilístky, četli, kreslili jsme, …, ale ta pravá oslava nás čekala. Čtěte dále

Coca-Cola Cup

V minulém týdnu, 14. dubna, se naši chlapci zúčastnili 2. kola Coca-Cola Cupu. Přes podzimní postupy z kol předešlých se naše škola probojovala mezi „elitu“ městských škol. V Prostějově, kde se toto kolo odehrálo, jsme poměřili síly se školami z Prostějova, Šumperku a Hranic.

Oproti kolům předešlým, jsme se před turnajem museli potýkat s novými problémy – marodkou týmu. Nemoc zabránila v účasti několika žákům základní jedenáctky! Po uvážlivém rozhodování, bylo družstvo doplněno členy novými, kteří ukázali svoji kvalitu a na další ročník s nimi můžeme počítat!

Po odehraném turnaji nebyla nálada tak skvěl á jako před turnajem samotným. Široký výběr žáků z daných škol a nemoc některých našich žáků se v konečném součtu přeci jen projevili! Po úvodní remíze s žáky Hranic jsme v dalších zápasech výsledkově propadli! Bojovnost a nasazení však nelze upřít nikomu. Další nebyly výsledkově tak povedené a i přes veškerou snahu jsme se umístili na 4. místě. S odstupem času však můžeme zhodnotit naši účast ve fotbalovém turnaji Coca-Cola jako velmi zdařilou. Snad navážeme i v dalších letech na podobné úspěchy!

Školu na turnaji reprezentovali:

Elsner Miroslav, Havlíček Václav, Rozsypal Jakub, Pacák František, Škůrek Tomáš, Lakomý Petr, Halíř Přemysl, Říkal Matyáš, Dolák Jiří, Konečný Pavel, Látal Tomáš, Mikulka Radovan, Vymětal Jan, Navrátil Josef, Král Matyas, Grézl Tomáš, Lakomý Jan, Coufal Pavel

Recitační soutěž 5.-9.třídy

V prosinci, lednu a únoru se naši žáci věnují básním a próze. Během těchto měsíců totiž probíhají třídní kola soutěže v recitaci.

Každý žák si může vybrat báseň nebo prózu, která se mu líbí, a tu pak přednese svým spolužákům. Ti nejlepší pak postupují do školního kola.

To se letos konalo 9. března. Odborná porota pozorně sledovala všech 19 soutěžících. Všichni recitátoři byli vynikající.

V kategorii 5. tříd zvítězila Anna Hujíčková. Mezi žáky 6. – 7. tříd obsadil první místo Tomáš Grézl, žák 7. třídy. V nejstarší kategorii 8. – 9. tříd první místo získali Jana Kvapilová a Václav Havlíček, oba žáci 9. třídy. Do okresního kola postoupili vítězové jednotlivých kategorií. Odborná porota, kterou tvořily učitelky českého jazyka, ocenila výběr básní a próz.

Soutěž ukázala, že naši žáci dokážou interpretovat text s citem a porozuměním.

Mgr. Lenka Neckářová

Novinářský kalamář 2015

Ve čtvrtek 16. 4. se družstvo chlapců z 5. -7. třídy  zúčastnilo krajského kola házenkářského turnaje Novinářský kalamář v Litovli. Ve třech zápasech bojovali proti družstvu Gymnázia Jana Opletala a Základní školy Jungmannova z Litovle a proti házenkářům z Velké Bystřice. Ačkoliv výškový rozdíl mezi našimi hráči a hráči obou litovelských družstev Čtěte dále