Aktivity

Výlet 8. třídy na Macochu

Výlet osmé třídy na Macochu

 

Ve čtvrtek 9. 6. jsme se s osmáky vypravili na školní výlet do Moravského krasu. Naším cílem byla propast Macocha. Autobus nás dovezl do Skalního mlýna, kde jsme si vyzvedli vstupenky a nastoupili na vláček, který nás dovezl ke vstupu do jeskyně. Prohlídka Punkevní jeskyně nás uchvátila! Dětem se nejvíc líbila plavba lodičkou v útrobách jeskyně a to i díky vtipnému komentáři našeho lodivoda. Po prohlídce jeskyně následovala cesta lanovkou k vrcholu propasti. Tady jsme se královsky naobědvali a prohlídli si obě Horní i Dolní vyhlídku, které dělilo přes 200 schodů. Lanovka nás pak svezla zase dolů a vláček nás dopravil zpět do Skalního mlýna, kde na nás čekal autobus. Celý den byl úžasný, počasí nám přálo a všichni jsme si výlet báječně užili. Děkuji paní učitelce Ševčíkové za doprovod a milou společnost, a dětem děkuji za vzorné chování, které pochválil i pan řidič i průvodci v jeskyních. Děkuji také za milý dárek, který jsem od nich dostala, a už se moc těším na další výlet s nimi! Třídní učitelka Lenka Málková

Skip to content