Aktivity

Umíme být spolu aneb Abraka Muzika v Senici

iNa pátek 23.11. se všechny děti i vyučující naší školy moc těšily. O půl deváté je čekal hodinový kulturně- hudebně- interaktivně- vzdělávací program námi velmi oblíbené hudební skupiny Abraka Muzika.

Letošní program nesl název Umíme být spolu a byl společný pro oba stupně naší školy. Během 80 minut si všechny děti v publiku mohly díky scénkám, ve kterých se staly hlavními účinkujícími, písničkám i poutavému vyprávění odpovědět na otázku, zda umí být spolu se zdravotně i jinak postiženými lidmi, s dětmi odlišné barvy pleti nebo být tolerantní ke kamarádům, kteří se jakýmkoliv způsobem liší od tradičního standardu.

Mohly se také zamyslet nad tématem kyberšikany, který poslední dobou trápí spoustu mladších i starších dětí celého světa.

Bouřlivý potlesk a několik vytleskaných přídavků vypovídalo o tom, jak se nám celý program líbil.

Kéž bychom my všichni, malí i velcí, dospělí i děti, bílí i tmaví, nemocní i zdraví, více i méně šikovní uměli být spolu. Držme si palce!

Děkujeme Abrace Muzice za velmi poutavý, poučný, ale zároveň i zábavný pořad. Už se těšíme na další setkání!

Skip to content