Aktivity

Učíme se podnikat

Projekt PODNIKATEL je zaměřený na rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků, a to v simulovaných situacích života žáky vytvořené fiktivní firmy. Již druhým rokem je realizován pravidelně v 7. ročníku napříč různými předměty. Sestavené žákovské týmy si vytvoří vlastní firmu zaměřenou na služby v oblasti gastronomie.V první části naplňování podnikatelského záměru si žáci zvolí název firmy, navrhnou logo, slogan a vizitku (popřípadě další propagační materiál). V závěrečné části týmy prezentují svou firmu – restauraci. Fantazii se meze nekladouJ. Letos si děti vybraly Řecko, Argentinu a Českou republiku. Dne 20. června proběhla před porotou a hosty závěrečná prezentace a ochutnávka. Hodnotilo se založení slavnostní tabule, příprava pokrmů či celková prezentace firmy. Díky našim mladým podnikatelům jsme strávili příjemné úterní odpoledne. Gratulujeme vítězné restauraci Akropolis představenou Sašou Dutszakovou, Annou Hujíčkovou, Annou Štefanovou a Katkou Nováčkovou, ale i ostatním žákům, kteří se svého úkolu zhostili opravdu poctivě!

DSC_0524 DSC_0522 DSC_0520 DSC_0518 DSC_0516

 

 

Skip to content