Aktivity

Třeťáčci a Kryštof Kolumbus

„Všichni námořníci na palubu, mluví kapitán!“ 12.10. se děti nalodily na loď Třeťanda a vypluly objevovat svět pod vedením kapitána, jehož jméno vyluštily z mořských ryb. Byl jím sám Kryštof Kolumbus.

V jednotlivých posádkách potom malí námořníci zjistili, kdo jejich kapitán vlastně je a čím se v roce 1492 proslavil. Hodně si o něm přečetli a pomohli mu vše zaznamenat do lodního deníku. Během plavby také měřili vzdálenosti mezi objevenými ostrovy a samozřejmě zpívali námořnické písně. Když se začalo ozývat kručení v bříškách, ulovili mořské ryby z čeledi příbuzných slov. Byly češtinářsky výborné!

Protože už bohužel nezbyl čas na závěrečnou památeční kresbu lodní flotily, alespoň si ji děti prohlédly na internetových obrázcích.

Závěrečné vodácké „ahoooooj“ bylo plné zážitků, pohody a spokojenosti z námořnicky – objevitelského dne.

Skip to content