Aktivity

Svátek Svatého Patrika prvňáčci slaví se svými andílky

V pátek 17.3. se po celém světě slavil významný svátek typický zelenou barvou a trojlístkem. Ani prvňáčci se svými andílky si nemohli nechat ujít tento slavnostní den. Společně oslavovali Den Svatého Patrika.

Oblékli si oblečení zelené barvy, přinesli si zelenou svačinu i pití, ozdobili se zelenými čelenkami a se zelenými srdíčky na tvářích se dali do práce.

Irský vítr jim rozfoukal slova z příběhu o Patrikovi, kde se následně dozvěděli, kdo to vlastně byl, čím se proslavil a co mu v jeho učení a kázání pomohlo.

Trojlístek, stejně jako kdysi Svatého Patrika, nás zaujal nejvíce. Proto si každý ten svůj shamrock vyrobil. Každý byl jedinečný, protože na něm bylo napsáno, co by děti chtěly učit ostatní, co si myslí, že je pro nás důležité umět a znát. Kromě různých druhů sportů se objevovaly dovednosti jako usmívat se, mít rád, starat se o zvířátka, mít kamarády a mnohé další krásné srdíčkové schopnosti.

Saint Patrick´s Day jsem uzavřeli písničkou a přáním, aby se všechna slova z trojlístků změnila ve skutečnost.

 

Skip to content