Aktivity

Strašidýlkový den na malé škole

Je pondělí 2.11. ráno a naše škola se namísto žáčků školáčků hemží strašidýlky, strašidly, ježibabami i dýňovými  a lesními skřítky.  Byl totiž  vyhlášen Strašidýlkový den. Kromě strašidelné češtiny a matematiky s netopýry a kostlivci se naší školou jednu chvíli rozléhal děsivý křik. Zněl asi takto: Trick or treat, trick or treat! To se nezakoktalo žádné hrůzostrašné strašidlo, ale děti si v angličtině připomínaly zábavný svátek slavený převážně v anglicky mluvících zemích – Halloween.

Po začarované svačince, protože i strašidla se potřebují posilnit, pokračovalo kouzelnické rejdění na hřišti a v parku za školou. Přišly za námi na návštěvu děti z místní mateřské školky, které si rády užily strašidýlkový den s námi. Některé se i trošku bály, ale starší kamarádi jim bez váhání podali pomocnou ruku, která je prováděla i po čarodějnicí Monimúrou zakletém okolí. Po splnění spousty čarodějných úkolů, překonání netopýřích i jiných překážek a vytvoření nádherného kouzelného obrazu z barevného listí se park i hřiště rozsvítilo nejen sluníčkem, ale i tím nejsilnějším kouzlem – přátelstvím a úsměvy dětí.

Pak už nezbylo než popřát si dobrou chuť k obědu a užít si krásného podzimního odpoledne.

Všechna strašidýlka z malé školičky si zaslouží velikou pochvalu a poděkování.

Skip to content