Aktivity

soutěž Mladý chemik

Dne 18. prosince se tři žákyně naší školy zúčastnily 2. kola soutěže Mladý chemik , kam se probojovaly po úspěšném absolvování školního kola. Byly to Markéta Látalová, Jana Tomanová a Sabina Hájková z 9. třídy. Soutěž se konala na Střední škole logistiky a chemie v Olomouci. Padesát žáků z celého Olomouckého kraje zde změřilo své síly v teoretických znalostech z různých oborů chemie a naše tři žákyně dokázaly, že se konkurence rozhodně nemusí bát. Jana Tomanová obsadila 23. místo a její dvě spolužačky se umístily jen několik příček za ní. Díky tomu, že soutěž je sponzorována firmou Farmak, převzala děvčata na slavnostním vyhlášení z rukou generální manažerky firmy hodnotné dárky v podobě USB flash disků a sluchátek. Také jsme měly možnost prohlédnout si celou školu včetně novotou vonících a nádherně vybavených laboratoří. Tento den byl jistě přínosný pro všechny zúčastněné, protože přinesl nové informace, zážitky i možnost strávit dopoledne s cílevědomými a schopnými lidmi.

Děkujeme organizátorům i sponzorům za hezky prožitý den!

1

Skip to content