Aktivity

Školní výlet šesté třídy na Macochu

Ve čtvrtek 13. června vyrazily děti ze šesté třídy na školní výlet do Moravského krasu, konkrétně na propast Macochu. Objednaným autobusem s klimatizací (což jsme v těchto horkých dnech opravdu ocenili) jsme se přepravili do Skalního mlýna, kde jsme si nejprve prohlédli Dům přírody a vyzvedli vstupenky na další program. Ke vstupu do jeskyně nás dovezl přistavený vláček a už se nás ujala průvodkyně, která nás provedla Punkevní jeskyní. Krápníková výzdoba jeskyně nás doslova uchvátila! Nejvíc se nám líbila plavba lodičkou v útrobách jeskyně a to i díky vtipnému komentáři našeho lodivoda. Po prohlídce jeskyně následovala cesta lanovkou k vrcholu propasti, což byl pro nás pro všechny taky nezapomenutelný zážitek. V chatě Macocha na nás čekal vynikající oběd a posilněni jsme pak vyrazili na obě vyhlídky – Horní i Dolní, které od sebe dělilo přes 200 schodů. V krátkém osobním volnu si děti nakoupily suvenýry a poté už nás lanovka svezla zase dolů. Na přistavený vláček jsme tentokrát nenastoupili, cestu zpět do Skalního mlýna jsme absolvovali pěšky a to především proto, abychom si lépe prohlédli krásu zdejší malebné přírody, no a taky abychom udělali něco pro své zdraví. Dole na parkovišti už na nás čekal autobus a mohli jsme vyrazit na cestu domů. Celý den byl úžasný, počasí nám víc než přálo, program jsme měli pestrý a zajímavý. Děkuji panu učiteli Jahodovi za doprovod a pomoc s dohledem, dětem děkuji za vzorné chování a dochvilnost, díky kterým jsem si výlet mohla užít i já. Jsem zvědavá, kam zamíří naše kroky příští rok, už teď se na to ale moc těším!

upr_DSC_0461   upr_DSC_0495

upr_DSC_0472   upr_DSC_0474

upr_DSC_0500   upr_DSC_0503

upr_DSC_0504   upr_DSC_0520

upr_DSC_0514   upr_DSC_0516

upr_DSC_0543   upr_DSC_0546

 

Skip to content