Aktivity

školní výlet 7. třídy aneb dobytí hradu Helfštýn

I když dobývání nebylo plánováno, ve finále bych skoro řekl, že proběhlo a zvítězili jsme. A beze ztrát na životech.
Vyrazili jsme po ránu vlastním malým autobusem, celá „sedmička“ a k nim já, jejich „tříďas“ a ostřílený sportovec, pan učitel Šoupal. Po příjezdu lehká svačinka a hurá do korun stromů v podhradí přes kdejakou náročnou překážku. Pak i ty u země, k tomu trampolína nebo sjezd na kladce. No a na závěr ten správný hradní sport – lukostřelba. V poledne už jsme na nádvoří odpočívali u oběda z vlastních zásob, případně z místní restaurace či kiosku. Hradní průvodce nám ukázal kdejaké zákoutí, věž i sklepy s výstavou kovářských prací vzniklých při Hefaistonu. Za odměnu nanuk a tradá domů. Stálo to pár modřin a unavených svalů, ale uznejte, že hrad jsme dobyli.

vylet01 vylet02

vylet06 vylet05

vylet03 vylet04

 

 

Skip to content