Aktivity

Setkání s rodilou mluvčí

Děti ze šesté třídy měly v rámci hodiny angličtiny možnost vyzkoušet si, jaké to je zkusit se dorozumět s rodilou mluvčí. Pozvali jsme si totiž přímo do hodiny jejich o rok mladší spolužačku Haničku, která po většinu roku žije s rodiči a mladším bráškou ve Velké Británii. Hanička přijela zase po čase do Čech a strávila tu dva týdny, kdy chodila na naši senickou školu. Setkání s ní bylo velice milé, popovídala nám o své škole, do které ve Velké Británii chodí a o městě, ve kterém žije. Děti se jí potom ptaly například na její oblíbené jídlo, domácího mazlíčka, na to, co dělají její rodiče nebo jak se u nich doma slaví Vánoce. Obdivovali jsme její krásný britský přízvuk, když ná na naše všetečné otázky odpovídala. Čas nám rychle utekl a jen velmi neradi jsme Haničku pouštěli. Povídání s ní bylo velice milé a přínosné pro nás pro všechny a už se těšíme, až ji zase někdy v budoucnu na naší škole a v některé z hodin angličtiny přivítáme!!!

Skip to content