Aktivity

S čerty nejsou žerty ….

V pátek 5. prosince se malá škola hemžila čertíky, čerticemi, andělkami i andílky. Vytvořili jsme společný ostrov, složený z deseti peklíček, každé se nám patřičně představilo. Každý čertík či andílek si připravil povídání, charakteristiku či básničku o sobě. V čem vyniká, co umí, na co dohlíží,… Povídání byla vtipná, veselá, většina svůj týdenní úkol doplnila krásnými obrázky nebo pětilístkem.

Nechyběla ani čertovská diskotéka, tanec, skotačení.

Hlavní část dne byla směřovaná již na Vánoce. To abychom se na ně naladili, připravili, abychom na nic nezapomněli.

Každé peklíčko připravilo prezentaci jednoho vánočního zvyku, zahrálo k tomu scénku, řeklo básničku, prakticky zvyk předvedlo.

A  o jakých zvycích už dnes víme všechno? Jsou to: adventní věnec, stromeček a koledy, házení střevícem, rozkrajování jablíčka a rozlouskávání ořechů. pouštění skořápkových lodiček, věštění z hrníčků, klepání na kurník, jmelí, pověry o kapřích šupinách, trhání barborek.

Všechna peklíčka se pečlivě připravila a získala čertovsko  andělskou pochvalu.

– více ve fotogalerii

Skip to content