Recitujeme básničky

Pátek 14. března jsme se v malé škole  v Senici na Hané věnovali básničkám. Kluci a holky přicházeli svátečně oblečeni, opakovali si veršíky, které se naučili, aby zkusili štěstí, zda to nebudou právě oni, kdo postoupí do obvodního kola do ZŠ Vilémov. 56 žáků, 29 dívek a 27 hochů, recitovalo básničky klasiků – Františka Hrubína, Jana Čarka, Josefa Kožíška, Jana Skácela, Jiřího Žáčka, ..ale i autorů méně známých. Vybrali si texty vážné i veselé, o přírodě, o pohádkách, ale i o sportu nebo o lásce, prostě takové, které se jim líbily, na které měli náladu.

A kdo postupuje?

Z 1. třídy Nikolka Dvořáková, Jirka Hujíček a Radanka Tichá, z 2. třídy Esterka Krikelová, Standa Hynek a Zuzanka Nimrichterová, třetí třídu pojedou reprezentovat Víťa Janeček, Leonka Kalabisová a Honzík Cetkovský a ze třídy čtvrté postoupila Lucinka Hynková a Honza Kučera.

Všem postupujícím gratulujeme a přejeme štěstí 20. března ve Vilémově.

Velké poděkování patří paní knihovnici Ivaně Alexové, která nám věnovala svůj čas a spolu s p. učitelkami se ujala role porotce.   A neměly to vůbec jednoduché.

IMG_9967_postcard – kopie IMG_9970_postcard IMG_9974_postcard IMG_9978_postcard IMG_9982_postcard