Aktivity

Recitujeme básničky

 Recitujeme básničky, pro kluky a holčičky,

dneska soutěž v básních máme, svátečně se oblékáme,

naladíme úsměv milý, abychom se všem líbili.

 

Středa 11. března 2015 byla v senické škole plná veršů, rýmů, básniček, děvčata přicházela v šatech, sukních, s ozdobami v účesech, někteří hoši dokonce v bílých košilích s kravatou. Měli jsme školní kolo v recitaci,  kdy nejlepší z každé třídy postupují do kola obvodního, které letos proběhne v ZŠ Cholina. Premiérově jsme do hodnocení zapojili naši žákovskou radu. Jejich vyjádření, jako poroty, „Hodnocení bylo hrozné, měli jsme tam kamarády…“ , mluví za vše.

 

Opravdu se hodnotilo těžce. Celkem jsme slyšeli 57 básniček od různých autorů. Objevila se jména známá – Jiří Žáček, František Hrubín, Josef Kožíšek, Miloš Kratochvíl,… , ale i nová – Hana Miřátská, Hana Jelínková. Milým překvapením bylo, že poroty, odborná i dětská, se ve většině případů shodly a určily stejné žáky k postupu do Choliny. A kdo postoupil?

 

Pepík Klapáč, Andrejka S. Večeřa, Jarda Brázda, Terezka Kouřilová a Ondra Tichý z 1. třídy, Nikolka Dvořáková, Radanka Tichá a Zuzanka Hrachovcová z 2. třídy, Standa Hynek, Esterka Krikelová, Natálka Svačinková a Zuzanka Nimrichterová  z 3. třídy a Ondra a Honza Cetkovští, Pavel Hlavinka, Leonka Kalabisová a Peťa Žampach z 4. třídy.

 

Všem postupujícím gratulujeme, přejeme hodně štěstí a dobrý hlas a paměť v obvodním kole,

a všem ostatním děkujeme za milá vystoupení.

IMG_3349_postcard IMG_3350_postcard IMG_3352_postcard IMG_3356_postcard

Skip to content