Aktivity

První krok čtvrťáčků za řidičským průkazem

Tak už nám to začalo. Žáci čtvrté třídy dnes cestou do Litovle na dopravní hřiště odstartovali svou sedmi měsíční cestu, na jejímž cíli je zdárné získání řidičského průkazu.

Na hodinovou výuku rozdělenou na zdravovědu a na dopravní výchovu sice ještě sluníčko nesvítilo, ale na praktické zkoušení jízdy na kole, samozřejmě podle pravidel a dopravních značek, už neodolalo a příjemně hřálo. Stejně tak udělaly radost i nesčetné pochvaly za znalosti nejen v řešení dopravních situací, ale i ze zdravovědy.

Posilněni svačinkami jsme se přesunuli do místního muzea, kde jsme slyšeli spoustu zajímavých informací o pradávných vykopávkách nalezených v našem nejbližším okolí. I tady jsme ukázali, že umíme být pozornými posluchači a pan průvodce nestačil odpovídat na zvídavé otázky na téma historických artefaktů. Opět jsme byli moc pochváleni.

Ovšem největší odměnou bylo dovádění na hřišti v parku, které si děti právem zasloužili!

Z vlaku jsme vystupovali sice trošku unavení, ale spokojení a plni zážitků z prima prožitého dne. Získané vědomosti a dovednosti jsme schovali hluboko do paměti a už se těšíme, až k nim v listopadu přidáme další.

 

Skip to content