Aktivity

Prvňáčci slavili Svátek slabikáře

V pondělí 4.6. si na dvůr za malou školu pozvali prvňáčci své rodiče a hosty na Svátek slabikáře.  Chtěli jim předvést, co všechno se  zvládli naučit za první školní rok. A co to bylo? Především individuální čtení každého žáka ze Slabikáře, dále pak recitace básniček o knížkách, prázdninách, zpívání o abecedě, pohybové cvičení s angličtinou, veselé taneční vystoupení o skřítcích, ale také matematické oříšky na početní řetězce a operace. Vystoupení se žákům velmi podařilo, rodiče i hosté se dobře bavili a  aktivně zapojovali do všech činností. Celé vystoupení bylo ukončeno společným rytmickým tancem. Po vystoupení dostaly děti odměny od paní ředitelky, pana starosty a ostatních paní učitelek. Největší odměnou ale určitě byla knížka, kterou pro své děti měli připravenou rodiče.

A proč právě knížka ?  Protože už jsou to skoro “ druháci, kteří umí vzít za práci a kteří budou šikovní, chytří jako liška, když jim bude pomáhat, kdo ? Knížka ! “

Vše ze Svátku slabikáře si určitě prohlédněte ve fotogalerii.

Skip to content