Aktivity

Projekt ZIMA ve druhé třídě

V úterý 8.1. věnovali druháčci celý den projektu na téma ZIMA.
Aby si nejprve  vše o zimě zopakovali , čekala je skupinová práce na třech stanovištích. Na prvním dávaly děti dohromady všechny informace o zimě – zimní slunovrat, délka dne a noci, první zimní den, zimní měsíce. Druhé stanoviště se zaměřilo na život zvířat v zimě  – čím zvířata krmíme, kde přezimují. U posledního úkolu přemýšlely děti nad zimními sporty, výbavou a bezpečností u zimních radovánek. Všechny informace žáci skládali do sněhových koulí a vytvořili tak zajímavý výukový plakát. V českém jazyce o něm napsali sněhulákový pětilístek.             Celý den pak ukončila hodina hudební výchovy plná zimních písní – Postavil jsem sněhuláka, Dva mrazíci, Usnul vrabec za komínem.

Více ve fotogalerii.

 

Skip to content