Aktivity

Projekt Podnikatel

Projekt Podnikatel

 

Žáci sedmého ročníku se ve druhém pololetí zapojili do projektu Podnikatel. Cílem projektu bylo naučit se něco o podnikání v oblasti gastronomie. Projekt se prolínal do několika předmětů (vaření, informatika, matematika, občanská výchova a angličtina), žáci se museli zorientovat ve všech oblastech.

Nejprve vytvořili čtyři pracovní týmy o pěti až šesti členech. Poté si zvolili některou z národních kuchyní a té se pak věnovali v průběhu celého pololetí. Prvním jejich úkolem bylo vymyslet si název firmy, logo a slogan a udělat si vizitky. Poté postupně sestavovali své jídelní lístky, přičemž museli vždy minimálně jedno z nabízených jídel vyzkoušet uvařit. Postupně tak vyzkoušeli předkrm, polévku, hlavní jídlo a moučník. Sami si zajišťovali nákup potravin, sami jídla připravovali a sami posléze prováděli cenovou kalkulaci. Své jídelní lístky pak ještě přeložili do angličtiny a vybrali nejlépe povedená jídla na denní menu.

V úterý 14. června odpoledne proběhlo finále celého projektu. Každá ze čtyř soutěžících skupin si měla připravit prezentaci své firmy, včetně představení jednotlivých jejich členů a uvedení, na jakých pozicích kdo z nich ve firmě pracuje, dále měli prostřít tabuli a přichystat vzorek občerstvení z denního menu. Jídla měli sami nejdřív připravit a poté i správně servírovat. Pětičlenná porota pak vybrala nejlepší skupinu a ta byla oceněna. Celá akce byla volně přístupná veřejnosti, naše mladé podnikatele přišli povzbudit rodiče i kamarádi z jiných tříd.

Chtěla bych poděkovat všem dětem, které se do projektu zapojily, protože udělaly opravdu velký kus práce. Jejich lasagne, cheesecake, ale taky třeba řízky, míša řezy či domácí bábovka chutnaly všem. Kéž by takto úspěšně zvládaly děti jednou i svá opravdová povolání!

DSC_0821DSC_0822DSC_0836DSC_0839DSC_0841DSC_0844

Skip to content