Přírodovědný klokan

Není klokan jako klokan… Existuje také klokan ,,přírodovědný,,!

Dne 10.10. proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan v kategorii Kadet. Soutěž pořádá Přírodovědecká fakulta UP ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci. Cílem je vzbudit zájem žáků o technické a přírodovědné obory.

Soutěžící museli splnit 24 úloh z biologie, fyziky, chemie, matematiky a zeměpisu během 40-ti minut. Úlohy byly za 3, 4 nebo 5 bodů. Za každou neřešenou otázku žáci nezískali ani neztratili bod, za každou špatně řešenou se 1 bod odečítal. Přestože nikdo nezískal maximální počet bodů, poděkování za účast patří těmto žákům: Romanu Hapalákovi, Vojtovi Havlíčkovi, Vítu Janečkovi, Danu Nevrlému, Václavu Lakomému, Michalu Doleželovi, Janu Elsnerovi, Václavu Malému, Matyáši Moťkovi a jediné dívce Natálii Lakomé.

Mgr.Pavla Ziembová