Aktivity

Přehlídka recitátorů na malé škole

Ve čtvrtek 21. března přicházeli do malé školy v Zákostelí kluci a holky v košilích, kravatách, volánkových sukních, s krásnými účesy…. A víte proč?  Čekalo je  školní kolo v recitování. K básničkám je, kromě paměti a výrazu, třeba i dobře vypadat. To si naši malí recitátoři vzali k srdíčku. Poroty, v nichž zasedli učitelé i žáci – členové žákovské rady, to neměly vůbec jednoduché. Z padesáti sedmi vystupujících museli vybrat jen 12, kteří postoupí do obvodního kola do Choliny. Zazněly básně moderní, veselé, napínavé, vtipné, ale také verše našich klasiků. A kdo postoupil dál? Kája Jahoda, Zuzanka Solovská, Daliborek Tichý, Jirka Dvorský,  Nelinka Pluskalová, Elenka Hrádková, Jirka Solovský, Barunka Dutszaková, Magda Nakládalová, Štěpa Krikel, Leonka Lakomá, Denis Kudla a zvláštní cenu získal Zdenda Hubáček, který přišel s hanáckou básničkou a sklidil obrovský potlesk.

Všichni recitátoři, postupující i ti, co nepostoupili, si zaslouží velikou pochvalu za odvahu, překonání trémy, milé vystupování a přednes. Básničky je určitě obohatily.

DSC00683x

 

Skip to content